Táborzárás

A tábor rövid szóbeli lezárása az utolsó teljes nap estéjén, a tábortűznél történik. Ekkor kapják meg az elsőtáborozó gyerekek a fehér színű, liliomos cserkésznyakkendőt, valamint a tábori emléket.

 

  1. Tábori emlék
    Minden család egy kisebb ajándékkal tér haza a táborozásról. Ez az emlék az adott helyszínről árulkodik, illetve a környék valamelyik jellegzetességével van díszítve: egy gyertya, egy ládikó, egy helytörténeti könyv, egy képeslap, egy hűtő mágnesre, egy kulcstartóra, egy fehér bögrére, esetleg táskára rárajzolt/festett címer, népi motívum, templom, kastély. Kiváló tábori emlékeztető lehet a korábban megszerkesztett és a táborozás idején már használt dalosfüzet (daloslap) is.
    A Tábori emlékből a szervezők min. egy-egy példányt átadnak a Felvidéki Cserkészgyűjteménynek is.
     
  2. Csoportkép
    A táborozás ideje alatt készül. Fontos, hogy ez minden táborozó számára könnyen hozzáférhető legyen.
     
  3. Összefoglaló írás
    Leközlésre alkalmas, élménydús felnőtt- vagy gyerekírás. Fontos, hogy a cserkésztestvérek értesüljenek a családos mozgalom rendezvényéről, de a híradást valamelyik szlovákiai magyar sajtótermékbe is el kell juttatni.
     
  4. A tábor értékelése
    Fontos, hogy a táborozók valamilyen formában visszajelezzenek a szervező családoknak, valamint azért, hogy a következő év szervezői már több tapasztalattal fogjanak neki a munkának. Az értékelés történhet egy kérdőív kitöltésével, egy csoportos esti megbeszélés keretében (jegyzeteket készítve), egy későbbi időpontban megfogalmazott, a szervező családok részére eljuttatott e-mailben, esetleg postai levélben.
     
  5. Jelenléti ív
    Az SZMCS Központi Irodája számára kell kitölteni, főként, mert a minisztériumba bejelentett rendezvényről van szó. A jelenléti ív kitöltése az éppen aktuális előírások szerint történik. Ha a táborozás időtartama meghaladja az 5 teljes napot, az ív csupán egyetlen példányban készül.