A LEG-ek útja

 A LEG-ek útja az udvardi cserkészek LEGfrissebb élményeinek forrása volt.  

 

 Péntektől vasárnapig sok kilométert és látnivalót kínált az a utóbuszkirándulás, melyet a 28. sz. Kaszap István Cserkészcsapat szervezett. A résztvevők életkora 6-tól 60 éves korig terjedt. Igen, a cserkészszülők is elkísérték a legkisebbeket. Az első nap a liptói víztározó (Liptovská Mara) fölött megbúvó ősrégi skanzent tekintettük meg, ahol eredeti 2000 éves emberi csontokat is láthattunk.   Az estét Nagybobrócon (Bobrovec) vészeltük át a Magas-Tátra fölött cikázó villámok csattogása fényében.

 

Szombaton rövid túrát tettünk a LEGszebb tátrai tó, a Csorba-tó (Štrbské pleso) környékén, majd Lőcse (Levoča) archaikus városát vettük célba. Itt a LEGnagyobb gótikus stílusban faragott faoltárt, Pál mester művét csodáltuk meg. A főtéren megtekintettük a néhai városháza árkádos épületét, majd Pál mester műhelyében berendezett kiállítást is, ahol testközelből vehettük szemügyre az utolsó szlovák 100 koronáson látható Szűz Mária szobrát. Korgó gyomrunkat egy tipikus szepesi "salaš"-on tömtük meg, majd az út porát a poprádi Aquacity-ben mostuk le.   Ekkor már javában szakadt a májusi "aranyat érő" zivatar. Éjjel Szepestamásfalván (Spišské Tomášovce) hajtottuk álomra fejünket.

 

A vasárnapi szentmise után a Szlovák Paradicsom LEGszebb és a szülők számára talán LEGfélelmetesebb kilátójához barangoltunk el. Ekkor már éreztük lábainkban a megtett kilométereket, de utunkat töretlenül folytattuk a Szepesi vár (Spišský hrad) felé. Közép-Európa LEGnagyobb várromját a Szürke-Szakál (Sivá Brada) nevű forrás érintésével közelítettük meg. Az érdekes természeti képződmény láttán megújult erővel másztuk meg a méretével és gazdagságával lenyűgöző várromot. 

 

Késő este gurult be az autóbusz Udvardra, ahol az itthon maradottak már türelmetlenül vártak minket. Fárasztó, élménnyel teli és léLEGzetelállító kirándulás volt.

 

Jó munkát!