Jelenlegi hely
Küldj földet és cserkészemléket Gombaszögre!
Az összetartozás jegyében a gombaszögi völgyet a kulturális emlékezet egy újabb manifesztációjával szeretné gazdagítani a Sine Metu Polgári Társulás. Önkéntesei segítségével megmentették a selmecbányai honvédszobor 16 tonnás talapzatát, mely újból egy nemes feladatot láthat el a közeljövőben. Selmecbánya városa a Sine Metu Polgári Társulásnak ajándékozta a talapzatot, amelynek darabjai immár 90 éve kallódtak a város különböző közterületein.
A gombaszögi tábor szervezői azt tervezik, hogy erre a talapzatra egy napjainkban gyakran használt felvidéki lobogót állítanának fel mint kohéziót teremtő szimbólumot, ami a felvidéki magyar emberek összetartozását, egymás iránti közösségvállalását hirdetné majd. Az üreges talapzatba egy nagyméretű fémkapszulát fognak elhelyezni, amelybe az itt élő magyaroktól várnak egy-egy marék földet, vagy akár egy rövid üzenetet az utókornak.
A Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség és a nagymegyeri 23. sz. Arany János cserkészcsapat nevében már el is vitt ....xxxxx..... földadományt Csémi Szilárd - Kismedve ügyvezető elnök.
A cserkészcsapatokat is arra biztatjuk, küldjenek el településükről és környékéről földadományokat és akár más emléket is a szervezőknek.
Orosz Őrsöt idézve: "A légmentes acélkonténerben sok hely van, úgyhogy a továbbiakban biztatni szeretnék mindenkit, hogy a föld mellé csomagoljon be a borítékba még mást is, amit jónak lát elpostázni az utókornak."
Mint tudjuk, 1928-ban Gombaszög adott otthont a felvidéki cserkészcsapatok közös táborának, és innen számítják Gombaszögi völgy mai használói is a kezdeteket. :)
Szlovákiában 535 magyarlakta települést tarthatunk számon. A szervezőknek az az álma, hogy az összes településről legyen föld a kapszulában. Segítsünk ebben mi is cserkészek! Azt, hogy hová lehet a földadományokat küldeni és melyik települések hiányoznak még, ezen a folyamatosan frissülő településlistán lehet megtudni.